KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327475
*
nr 1332 7475
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 45x38 cm
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 19:33:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 16:41:29
1
100 kr
5/6 18:20:23
2
Vinnande bud
8/6 17:42:09
3
200 kr
8/6 17:42:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Läs mer om Birger Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger strååt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
*
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Birger Strååt
nr 1332 7475
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 45x38 cm
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 16:41:29 | 1 | 100 kr |
5/6 18:20:23 | 2 | Vinnande bud |
8/6 17:42:09 | 3 | 200 kr |
8/6 17:42:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Birger Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger strååt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55